Pole tekstowe: Powrót do strony domowej
Grzebien do pomiaru grubosci mokrej powloki

Grzebieniowy przyrząd do łatwego i szybkiego pomiaru grubości świeżo nałożonych mokrych powłok na powierzchniach płaskich. Przyrząd należy docisnąć do świeżo  pomalowanej powierzchni, aż do oporu podłoża. Następnie odczytać grubość powłoki zawartej między ostatnim zabarwionym ząbkiem, a pierwszym nie zabarwionym.

Zakres pomiaru : 25 ... 800 µm  rozmieszczony na 4 ściankach :

 

1.   25,   50,   75, 100 µm.,

2. 125, 150, 175, 200 µm

3. 250, 300, 350, 400 µm

4. 500, 600, 700, 800  µm.

Oferujemy kilka typów grzebieni pomiarowych o różnych zakresach

Mierniki, sprzęt pomiarowy

Mierniki grubości powłok niemagnetycznych na podłożu metalicznym są podstawowym narzędziem stosowanym  w pracach antykorozyjnych. Oferujemy mierniki do pomiaru grubości powłok o różnym stopniu zaawansowania. 

Nieniszczący pomiar grubości powłok na podłożu niemetalicznym wymaga zastosowania ultradźwiękowej techniki pomiarowej. 

Zasadniczo, istnieją dwie metody pomiaru szczelności powłok: wysokonapięciowa i niskonapięciowa. Metodę niskonapięciową (mokra gąbka) stosuje się do cienkich powłok.

Chropowatość jest ważnym parametrem nie tylko przy nakładaniu powłok antykorozyjnych. 

Przenośny kolorymetr pozwala m.in.  na oszacowanie odchylenia od barwy wzorcowej.

Temperatura otoczenia, temperatura podłoża, wilgotność względna, temperatura punktu rosy oraz różnica pomiędzy temperaturą podłoża, a temperaturą punktu rosy to podstawowe parametry klimatyczne, od których zależy jakość wykonywanej powłoki.

Znajomość grubości ścianek produkowanej butelki, puszki, kubka, folii, tafli szklanej, itp. pozwala spełnić wymagania wytrzymałościowe z jednej strony i zaoszczędzić ilość materiału z drugiej strony.

Mierniki grubości ścianek wykonanych ze stali, żeliwa, tworzyw sztucznych i innych materiałów. Doskonałe do pomiarów postępów korozji lub erozji w zbiornikach, rurach i innych konstrukcjach, do których jest dostęp tylko z jednej strony. 

Metoda Leeb’a pomiaru twardości polega na pomiarze prędkości elementu udarowego przed udarem i po odbiciu od badanego detalu. Specjalne algorytmy pozwalają na przedstawienie różnicy tych prędkości w różnych skalach twardości.

Technika kulometrii lub dyspersji anodowej stosowana jest w pomiarach grubości powłok galwanicznych praktycznie na wszystkich rodzajach podłoża. Można ją stosować zarówno do podłoża ze stali jak i metali nieżelaznych oraz  do materiałów takich jak nikiel na stali, cynk na stali, cyna na miedzi, srebro na miedzi czy miedź na żywicy epoksydowej.

Technika ta wymaga usunięcia niewielkiego, niemal niewidocznego, obszaru materiału powłokowego. Podłoże pozostaje nienaruszone. Metoda kulometryczna zapewnia rzeczywiste i dokładne pomiary. 

Nie istnieją nieniszczące metody badania przyczepności powłok. Aby zbadać ten parametr, konieczne jest zniszczenia fragmentu powłoki.